Posadzki poliuretanowe w warunkach mieszkalnych

Podłogi poliuretanowe poza przemysłem można stosować również w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi.
Istotną ich zaletą będzie długotrwałość użytkowa oraz antypoślizgowość w połączeniu z możliwością dowolnej aranżacji graficzno-kolorystycznej.
Posadzki poliuretanowe to bezsprzecznie posadzki bezspoinowe, gładkie i jednolite, ułatwiające tym samym bieżące prace porządkowe.
W większości przypadków jest praktycznie niezniszczalna wykonana prawidłowo powinna służyć przez wiele lat.

Posadzki żywiczne POLIURETANOWE – informacje

W jakim momencie urządzania mieszkania najlepiej położyć posadzkę?

Jeśli planują państwo remont posadzkę kładziemy na sam koniec po zakończeniu wszystkich prac. Jeżeli chodzi o samą wymianę posadzki należy wynieść meble wolnostojące, pomieszczenie lub strefy, w których wykonuje się posadzki muszą być
wydzielone i zabezpieczone przed ogólnym dostępem.

Posadzki żywiczne są „głośnie” czy „ciche”?

Posadzki epoksydowe z racji swojej specyficznej twardości nie tłumią kroków i są stosunkowo zimne. Zdecydowanym przeciwieństwem są posadzki poliuretanowe (dot. miękkich poliuretanów), które znakomicie wygłuszają jak również są zdecydowanie bardziej przyjemne dla skóry ludzkiej (cieplejsze).

Czy posadzkę żywiczną można położyć na ogrzewanie podłogowe?

Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania cienkowarstwowych powłok żywicznych na systemy ogrzewania podłogowego ze szczególnym wskazaniem na żywicę poliuretanową i ogrzewanie typu wodnego.
Przy ogrzewaniu podłogowym typu elektrycznego ( maty grzejne) może dochodzić do defektu powłoki lakierniczej, a w skrajnych przypadkach do pęknięć warstwy żywicznej. Taka sytuacja może zaistnieć w wyniku nagłego wzrostu temperatury grzania, dlatego wychłodzoną posadzkę żywiczną należy bardzo umiarkowanie i stopniowo podgrzewać, a żeby nie doprowadzić do w/w sytuacji

Jaki rodzaj posadzki żywicz­nej ma naj­więk­szy wybór kolorów?

Wybór odcieni kolorów jest ściśle uzależniony od możliwości technologicznych danego producenta. Na ogół nie ma problemu z wybarwieniem żywicy w żądanym kolorze jednak, aby mieć zupełną pewność potrzebne będzie potwierdzenie dystrybutora materiałów żywicznych. Wartym podkreślenia sposobem uzyskania oczekiwanego koloru jest możliwość jego pozyskania poprzez zamknięcie systemu żywicznego lakierem. Lakiery żywiczne mogą być bez przeszkód barwione według wzornika NCS (około 2000 kolorów)

Jak zadbać o posadzkę po wykonaniu?

Każdy profesjonalny wykonawca powinien udzielić szczegółowych informacji o metodach i środkach czyszcząco – konserwujących dedykowanych do powłok żywicznych.